Putovní kovárna (Caravan Tour)

Putovní kovárna je aktivita organizovaná v rámci mezinárodního projektu InduCult2.0, který se zabývá šířením průmyslové kultury a její využití při zlepšení image regionů.

Napříč několika státy (Německo, Belgie, Polsko, Rakousko, Itálie, Slovinsko, Česká republika a Chorvatsko) bude putovat belgický kovář se svým náčiním a bude pomáhat vytvořit společný kovový strom. Účastníci workshopů budou za asistence kováře vytvářet jeho listy. Lístky tedy představují obyvatele žijící v průmyslových regionech. Cílem workshopu je tvorba společné identity a uvědomění, že regiony spojuje něco zajímavého a unikátního. Před výrobou lístku bude vždy nakreslen návrh, který bude možné vytvořit také pomocí technologie 3D pera.

Strom symbolizuje partnerství regionů, v nichž průmysl hraje důležitou roli, jejich kreativitu ale i sílu. Větve stromu budou vyrobeny ze železného šrotu té dané oblasti, která se v aktivitě zapojila.

V České republice bude kovárna přístupná na dvou místech ve městě Chodov a Sokolov. 7. 9. 2018 bude kovárna umístěna v Chodově na Staroměstském náměstí. V dopoledních hodinách navštíví kovárnu děti 2. základní školy v Chodově. Od 13:00 bude workshop přístupný pro veřejnost. Následující den bude kovárna postavena na Starém náměstí v Sokolově. V okolí kovárny budou další řemeslné stánky. Workshop bude dostupný dopoledne od 10:00 do 11:30 a odpoledne od 13:00 do 16:00.

Putovní kovárna je součástí Hornické pouti v Sokolově, která je zahrnuta v novém produktu s názvem Kulturní září na Sokolovsku. Produkt byl vytvořen díky projektu InduCult2.0. Produkt Kulturní září na Sokolovsku sdružuje propagaci průmyslově-kulturních akcí, které se konají v září, tak aby bylo možné každý po sobě jdoucí víkend navštívit kulturní událost zaměřenou na průmysl.

Nabízí se nám jedinečná možnost být součástí aktivity, která přesahuje naše hranice. Staňte se součástí originálního uměleckého díla, lístkem na stromě představující partnerství oblastí s rozvinutým průmyslem.

Mgr. Lucie Přibylová – projektová manažerka

Informační plakát (PDF)