Novinky

Děkujeme za Vaši účast na Čištění řeky Ohře 2021

MAS Sokolovsko děkuje všem účastníkům akce Čištění řeky ohře za jejich nasazení. Výsledek stojí za to!

Zobrazit článek →

Čištění řeky Ohře 2020 bylo odložena na neurčito

Čištění řeky Ohře 2020 bylo odloženo na neurčito. V původní termín 4. dubna 2020 se tedy řeka čistit nebude.

Zobrazit článek →

Aktuality projektu „Síťování ekocenter v regionu Euregio Egrensis“

V únoru a březnu se uskutečnily 4 odborné workshopy. První a druhý workshop se konal dne 28. 2. 2019 na statku Bernard a oba byly pořádány KS MAS KK z.s. Během tohoto workshopu si účastníci vyzkoušeli jednoduchou jazykovou animaci, kterou je možné začlenit do programů, kde se sejdou české a německé děti. Třetí a čtvrtý

Zobrazit článek →

Mapa průmyslových památek střední Evropy

V rámci projektu InduCult2.0 vznikly nové internetové stránky, které nabízí souhrn míst a událostí, které jsou spojené s průmyslovou kulturou ve střední Evropě. Události a místa jsou zde přehledně vyznačena na mapě tak, aby je mohli návštěvníci regionů snadno vyhledat. Internetové stránky jsou k dispozici v osmi jazycích včetně češtiny.

Zobrazit článek →

Čištění řeky Ohře se uskuteční dne 6. dubna 2019

Po roce Vás opět zveme na akci Čištění řeky Ohře, jež se uskuteční dne 6. dubna 2019. Tato akce běží souběžně s celorepublikovou událostí Ukliďme svět! Ukliďme Česko! Čím více dobrovolníků, tím více uklizeného odpadu, tím čistší řeka. Pojďme společnými silami zlepšit naše okolí pro nás samotné a ukažme těm „ostatním“, že ODPADKY PATŘÍ DO

Zobrazit článek →

Putovní výstava se nachází možná i ve vašem městě

Když jsme se poprvé zeptali lidí, co si vybaví pod slovem průmysl, slyšeli jsme odpovědi jako „představím si továrnu v našem městě, kouřící komín, znečištěné prostředí, nevzhledné budovy, těžební jámu“. Jen málo lidí vnímalo průmysl v pozitivním slova smyslu. Průmyslové továrny se často zdály být nedobytnou hradbou a veřejnost věděla pouze okrajově, co se ve firmách vyrábí. Proto vznikl projekt InduCult2.0, jehož cílem bylo představit regionální průmysl, ale také využít jej při rozvoji regionu.

Zobrazit článek →

Svatováclavské slavnosti – vyrobíme a rozezníme naše hudební nástroje, Kraslice

Není náhodou, že dechová hudba se v Kraslicích těší velké oblibě. Nachází se zde totiž prestižní a tradiční výrobce hudebních nástrojů, firma Amati Denak, s.r.o., a celá řada muzikantů je nebo byla v Amati zaměstnaná. Existuje zde tedy souvislost kulturní akce s místním tradičním průmyslem – výrobou hudebních nástrojů. Tento potenciál byl využit při inovaci tradiční akce, tedy Svatováclavské pouti, a její rozšíření o průmyslový aspekt. Lidé si tak připomněli tradici, na kterou je většina místních právem hrdá, ale na kterou mnohdy v každodenní rutině zapomínají.

Zobrazit článek →

Den horníků – Hornická pouť, Sokolov

Akce „Den horníků – Hornická pouť“ proběhla v Sokolově v sobotu dne 8. 9. 2018 a byla uspořádána ve spolupráci s městem Sokolov a Městským domem kultury Sokolov. Hornická pouť má v Sokolově již dlouholetou tradici a řadí se mezi největší akce z celé série Kulturního září na Sokolovsku. Jedná o nejznámější z dosud již pořádaných kulturních aktivit, která přesáhla svým rozsahem hranice Sokolovska a je dobrým příkladem postupně rozvíjených a veřejnosti představovaných průmyslových tradic na půdorysu lidové veselice.

Zobrazit článek →

Za poklady Slavkovského lesa – nerostné bohatství dává lidem po staletí obživu, Březová

Akce „Za poklady Slavkovského lesa – nerostné bohatství dává lidem po staletí obživu“ proběhla v sobotu dne 1. 9. 2018 a byla uspořádána ve spolupráci s městem Březová a Multifunkčním centrem ve venkovním amfiteátru.

Zobrazit článek →

Putovní kovárna (Caravan Tour)

Putovní kovárna je aktivita organizovaná v rámci mezinárodního projektu InduCult2.0, který se zabývá šířením průmyslové kultury a její využití při zlepšení image regionů.

Zobrazit článek →