Čištění řeky Ohře

Akce Čistění řeky Ohře je uskutečňována pod záštitou KS MAS Karlovarského kraje, kdy jde hlavně o ochranu přírody našeho regionu a ukázání vztahu k prostředí, ve kterém žijeme. Společně se na akci podílejí všechny Místní akční skupiny Karlovarského kraje, tedy MAS Sokolovsko, MAS 21, MAS Kraj živých Vod, MAS Krušné Hory a MAS Vladař, Karlovarský kraj, Povodí Ohře, obce podél řeky, půjčovny lodí a řada dalších organizací.

Tato akce byla prvně uspořádaná v roce 2016, kdy proběhl 0. ročník. Cílem je vyčistit břehy podél řeky Ohře a tím zlepšit naše okolí. KS MAS Karlovarského kraje využívá podporu Karlovarského kraje na zajištění této akce – individuální dotace.

Čištění řeky Ohře 2024

Leták

Čištění řeky Ohře 2022

O víkendu 1. – 3. 4. 2022 se konala po sedmé akce Čištění řeky Ohře pod záštitou Krajského sdružení MAS z.s. Na celkovém úseku od Chebu po Stráž nad Ohří se zúčastnilo 1360 dobrovolníků, kteří nasbírali 14,78 tun odpadu, 100 pneumatik. Na vodě se čistilo na 47 lodích.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ZAPOJENÝM DOBROVOLNÍKŮM!

V letošním roce proběhla opět soutěž o největší kuriozitu – vítěznými nálezy jsou: meč, kříže a stará kamna.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ TAKÉ VŠEM SPONZORŮM, KTEŘÍ AKCI PODPOŘILI. Mezi hlavní partnery a sponzory patří: Hlavní partner akce Povodí Ohře s.p., Hlavnímu sponzor pitného režimu Mattoni 1873 a hlavní sponzoři Kaufland Česká republika a Lidl Česká republika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výherci soutěže o největší kuriozitu

 

 

 

 

Čištění řeky Ohře 2021

V letošním roce se již po šesté konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře. O víkendu 16.-18.4.2021 se vydalo 1 015 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Stráž nad Ohří a přítoky řeky Ohře, zároveň se čistilo několik přítoků. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 65 lodích. Na celém území se podařilo nasbírat více jak 16,1 tun odpadu a 212 pneumatik. V letošním roce proběhla již potřetí soutěž o největší kuriozitu – vítěze naleznete galerii. PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ZAPOJENÝM DOBROVOLNÍKŮM, dále pak všem sponzorům, kteří akci podpořili a také Povodí Ohře s.p., jež poskytlo rukavice a pytle a zajistilo následně po akci svoz nasbíraného odpadu a také všem obcím podél řeky a Karlovarskému kraji, kteří tuto akci podporují.

Výkon Hodnota
Počet dobrovolníků 1 015
Množství sebraného odpad 16,1 tun a 212 pneumatik

Pozvánkapoděkování.

Čištění řeky Ohře 2020

V letošním roce se již po páté konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře. V letošním roce jsme byli nuceni akci z dubna přesunout na září. V pátek 18. 9. a sobotu 19. 9. 2020 se tak vydalo celkem zhruba 1 185 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Kynšperk nad Ohří až po Stráž nad Ohří a přítoky řeky Ohře, zároveň se čistil také úsek v Nebanicích. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 39 lodích. Na celém území se podařilo sesbírat více jak 5,5 tun odpadu. V letošním roce proběhla již potřetí soutěž o největší kuriozitu, výtězným předmětem se stal velice zarostlý plyšový pes, na druhém místě poté boby a třetí místo obsadily garnýže. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny malý cirkusový stan, bomba od hélia, lustr, pojistky, několik vrtaček a kuchyňských mixérů a mnohé další. PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ZAPOJENÝM DOBROVOLNÍKŮM, dále pak všem sponzorům, kteří akci podpořili a také Povodí Ohře s.p., jež poskytlo rukavice a pytle a zajistilo následně po akci svoz nasbíraného odpadu a také všem obcím podél řeky a Karlovarskému kraji, kteří tuto akci podporují. Více o sponzorech naleznete v sekci Sponzoři.

Výkon Hodnota
Počet dobrovolníků 1 185
Množství sebraného odpad 5,5 tun

Pozvánka, akce byla dočasně odložena, akce byla obnovena a má termín, poděkování.

Čištění řeky Ohře 2019

V letošním roce se již po čtvrté konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře. V pátek 5. 4. a sobotu 6. 4. 2019 se tak vydalo celkem zhruba 1 700 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Stráž nad Ohří a přítoky řeky Ohře, zároveň se čistila také řeka Teplá v Bečově nad Teplou. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 80 lodích. Na celém území se podařilo sesbírat více jak 26 tun odpadu. V letošním roce proběhla již podruhé soutěž o největší kuriozitu, kterou vyhrál student SŠ logistické Dalovice s horským kolem. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny gauč, čajový servis, nárazník, milostný deníček, několik hraček, velké množství bot, lyže, golfová hůl, část LCD televize a mnoho dalšího. PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ZAPOJENÝM DOBROVOLNÍKŮM, dále pak všem sponzorům, kteří akci podpořili a také Povodí Ohře s.p., jež poskytlo rukavice a pytle a zajistilo následně po akci svoz nasbíraného odpadu a také všem obcím podél řeky a Karlovarskému kraji, kteří tuto akci podporují.

Výkon Hodnota
Počet dobrovolníků 1 701
Množství sebraného odpad 26 tun

Plakát, pozvánka

Čištění řeky Ohře 2018

V letošním roce se již potřetí konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře. V sobotu 7. 4. 2018 se tak vydalo celkem 960 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Postoloprty, zároveň se čistila také řeka Teplá v Bečově nad Teplou. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 73 lodích. Na celém území se podařilo sesbírat necelých 21 tun odpadu. V letošním roce proběhla poprvé soutěž o největší kuriozitu, kterou vyhrála slečna ze skupiny z Gymnázia Sokolov, jejíž úlovkem byla zubní protéza se zubem. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny například bankovka, zubní protéza, zabalený salám, tělo panenky Barbie, toaletní prkénko, nočník, lyže, různé sošky či blokovací páka k volantu. Další bizarnost tvoří také množství nalezených peněženek, které byly lupiči zahozeny do řeky.

Výkon Hodnota
Počet dobrovolníků 960
Množství sebraného odpad 21 tun

Pozvánka (PDF)

Čištění řeky Ohře 2017

1. ročník Čistění řeky Ohře se uskutečnil 8. 4. 2017 a byl součástí celorepublikové akce „Ukliďme svět. Ukliďme Česko“. Tento ročník proběhl na úseku řeky Ohře od přehrady Skalka až po Stráž nad Ohří, poté pak v okolí města Žatec a dále se čistila také řeka Teplá při zapojení měst Bečov nad Teplou a Teplou.

Výkon Hodnota
Počet dobrovolníků 745
Množství sebraného odpad 16 tun

Pozn.: Statistika není ucelená, nebylo možné získat údaje od všech MAS na území.

Mezi sponzory, kteří podpořili 1. ročník Čistění řeky Ohře, patří: Krajský úřad karlovarského kraje, Povodí Ohře, SDH Plesná, TOI TOI, Maso – uzeniny Košata s.r.o. Chodovar, Karlovarské minerální vody a.s., Doupovské uzeniny Pelant, Statek Bernard, Rafting Ohře, SDH Cheb Háje, Mattoni, Tritia, Karlovarský kraj, Chevak, Pirrat.cz, Spojovací materiál, Jan Vrána a Martin Vrána, Pracant, BE Komplet servis s. r. o., Magistrát Karlovarského kraje, město Ostrov, město Jáchymov a obce Děpoltovice a Nové Hamry. I tentokrát patří všem sponzorům, zapojeným obcím a dobrovolníkům velký dík.

Čištění řeky Ohře 2016

0. ročník Čištění řeky Ohře se konal ve dvou termínech. A to sice, v sobotu 16. 4. 2016 a v sobotu 23. 4. 201. Do akce se zapojilo celkem 29 měst a obcí: Bečov nad Teplou, Bezvěrov, Březová, Dalovice, Dasnice, Cheb, Královské Poříčí, Krásný Jez, Kynšperk nad Ohří, Kyselka, Libavské Údolí, Loket, Nebanice, Nevřeň, Nové Sedlo, Odrava, Ovesné Kladruby, Otročín, Pomezí nad Ohří, Sadov, Stráž nad Ohří, Stružná, Teplá, Třebeň, Úterý, Velichov, Vodná, Vojkovice, Žatec.

Výkon Hodnota
Počet dobrovolníků 776
Množství sebraného odpad 25 tun

Akce by nebyla možná bez sponzorů, mezi které patří: Karlovarské minerální vody a.s., SDH Plesná, Chodovar s.r.o., Maso – uzeniny Košata s.r.o., Tritia s.r.o., Chevak Cheb a.s., Pracant s.r.o., TOI TOI s.r.o., Statek Bernard, Doupovské uzeniny Pelant, Kynšperský pivovar, Magistrát města Karlovy Vary, Povodí řeky Ohře, Hospoda U Lípy, Svatošký Dětský ráj, Maso-Uzeniny Prima, Město Ostrov a obce Děpoltovice, Otovice, Nové Hamry a Křižovatka. Dále by se čištění neobešlo bez pomoci půjčoven vodáckého vybavení Dronte. Rafting Ohře, Pirrat.cz, Leština a Maskáč. Všem zúčastněným patří velký dík.